TÜRKİYE’NİN EN ORGANİK BULUŞMASI EXPO NATURA’21 BAŞLIYOR!

11. kez düzenlenen Exponatura, sağlıklı yaşam için doğal ve organik ürünleri sergilemek, alıcı ve satıcıları buluşturmak amacıyla “TEMİZ BESLENME FUAR TEMASI” ile hızla yükselen bu akıma rehberlik edecek.

Türkiye’nin en organik buluşması başlıyor. Sağlıklı yaşama dair her şey tek bir çatı altında toplanacak. Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura21,  7 – 10 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açıyor. Türkiye’nin en doğal, organik, sağlıklı ürünleri ve çok daha fazlası ilk elden ziyaretçiler ile buluşacak.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan süreç insanların sağlığını destekleyen, zarar vermeyen, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı olarak gerçekleştirilen organik ürün tüketimi konusundaki hassasiyetini arttırdı. Tüketicinin her geçen gün daha da bilinçlenmesi ve satın alınan birçok üründe bulunan katkı maddelerinin sağlığı olumsuz yönde etkilemesi, insanların doğal ve organik ürünlere olan ilgisini arttırdı. Bu konuda biriken ihtiyaca cevap vermek ve tüketicilere ürün seçeneklerini sunmak amacıyla düzenlenen fuar, sektörün önde gelen isimleri ile sağlıklı yaşam ilgililerine temiz ve güvenilir bir ortam sunuyor.

Fuarda Sergilenecek Kategoriler Organik Gıdalar ve İçecekler Doğal ve Bitkisel Ürünler Vegan- Ketojenik – Glutensiz-Laktozsuz Ürünler Fermente Ürün Grupları Fonksiyonel Gıdalar Güzellik ve Sağlık Ürünleri Geleneksel ve Alternatif Tedavi Ürünleri Danışmanlık- Tescil ve Ar-Ge Hizmetleri Makine, Paketleme ve Teşhir Ekipmanları

İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek organizasyon, bitkisel içerikli ürün grupları ile 20 binin üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Sağlıklı Yaşam Dünyasının Lider Markaları Tek Platformda Buluşuyor!

Uzman isimlerin, doğadan gelen şifayı ziyaretçilerine sunmasını hazırlayan EXPONATURA Fuarı sağlıklı yaşam alanında faaliyet gösteren yüzlerce sektörel firmaya her yıl olduğu gibi bu yıl da ev sahipliği yapacak. Yalnızca Türkiye’den değil, zengin dünya coğrafyasının farklı bölgelerinde de faaliyet gösteren çok sayıda lider markayı da sağlıklı yaşam ilgilileri ile bir araya getirecek.

Sektörün ülkemizdeki gelişiminde önemli bir rolü olan Exponatura, Türkiye ve komşu ülkelerden her türlü doğal yaşam alternatifine ev sahipliği yapan ve Türkiye’de  gerçekleşen tek sektörel organizasyon olma özelliği ile sektörün uluslararası pazarda tanınırlığını arttırıyor ve ticari iş birliklerine ev sahipliği yapıyor.

EXPONATURA Fuarı’nda ‘TEMİZ BESLENME’ teması ile fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı, dengeli ve doğal besinlere dayanan bir yaşam sürdürme konusu ele alınıyor.

Temiz Beslenme temel olarak taze, besin değeri yüksek, mevsiminde ve mümkün olduğunca az işlenmiş yiyeceklerin tüketildiği beslenme biçimi anlamına gelmektedir. Sağlığa olan katkısının yanı sıra gıdaların doğal lezzetlerinin de yeniden keşfedilmesine yardımı oluyor. Konu ile ilgili workshop, gösteri ve oturumlara ev sahipliği yapacak olan Exponatura fuar tarihini takviminize not etmeyi unutmayın.

ARZU ÇALIŞKAN ERSOY

Önceki İçerik

Tayland’da Ne Yenir, Ne İçilir?

Sonraki İçerik

KURBAN BAYRAMI VE BESLENME

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir